VN KONZULT, s.r.o.


První certifikáty předány na Sousedský slavnostech

Dne 8. 5. 2014 se jako každý rok v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou konaly Sousedské slavnosti, kdy mají návštěvníci areálu Perníkové chaloupky, včetně tradičních atrakcí, které toto pohádkové místo nabízí, také možnost vyzkoušení a zakoupení různorodých produktů od místních výrobců.
MAS Region Kun?tick? hory
Sousedské slavnosti 8. 5. 2014
Počasí vypadalo spíše aprílově než květnově, přesto se sem sjeli prodejci i návštěvníci z různých koutů naší republiky a na slavnostech bylo příjemně rušno, k čemuž dopomáhala i živá hudba. A ačkoli jsou Sousedské slavnosti již tradiční akcí pořádanou za spoluúčasti MAS Regionu Kunětické hory, letošní ročník byl od ostatních přeci jen výjimečný, protože v jednu hodinu odpoledne došlo před Perníkovou chaloupkou ke slavnostnímu předání prvních certifikátů regionálního značení místním výrobcům, kteří se tak mohou honosit značkou KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt.

Jedná se o výrobce působící na území MAS Regionu Kunětické hory, MAS Bohdanečsko a MAS Holicko: Ing. Jitku Píchovou (Bio-zelenina z ekofarmy Horní Ředice), Magdalenu Šotolovou (Vinuté perle a bižuterie), Vlastu Sekyrkovou (Dekorativní vazby ze sušených květin), Ing. Davida Nováka (Pekařské výrobky z Uherska), Jana Zetka (Jehňata), Pavla Valentu (Kunětickohorský med), Rybniční hospodářství s.r.o. (Pernštejnský kapr), Strašovský Paličák z.s. (Strašovský česnek) a Jiřího Houdu (Jahody od Houdy).
A tak měli návštěvníci nejen možnost shlédnout slavnostní ceremonii a dozvědět se základní informace o certifikovaných výrobcích a jejich produktech, ale i hned některé z nově certifikovaných produktů zakoupit.
Fotogalerie
DALŠÍ INFORMACE: MAS Region Kunětické hory
Zveřejněno 23.05.2014 v 10:29 hodin